1. 1
  Domain
 2. 2
  Hosting
 3. 3
  Services
 4. 4
  Login
 5. 5
  Cart

Po zadání názvu domény systém zkontroluje, zda je daná doména již zaregistrovaná. Následně systém nabídne možnosti změny registrátora. Změna registrátora je rozlišná u českých a zahraničních domén. V obou případech se musíme řídit podmínkami celosvětových registrů domén (zvlášť např. pro .CZ domény, .EU domény, .COM domény, ...).

Změna registrátora české domény (.CZ)

U českých domén (.CZ) jsou změny mezi registrátory bez poplatků. K dokončení převodu domény je nutný pouze kód AUTH-ID. Ten získáte automaticky vyplněním objednávky k převodu domény (změně registrátora). Přijde emailem na od sdružení NIC.CZ na emailovou adresu uvedenou při registraci domény. Tento kód je pak nutné přeposlat na podpora@best-hosting.cz. Zbylé kroky nezbytné k dokončení změny registrátora pak zařídíme za Vás.

Samotná změna u .CZ domén je zpracována ve většině případů do 24 hodin. Pro urychlení si můžete vygenerovat AUTH-ID kód i sami přímo v centrálním registru .CZ domén: https://www.nic.cz/whois/publicrequest/

Změna registrátora zahraniční domény (.EU, .COM, .ORG, ...)

U zahraničních domén je často změna registrátora zpoplatněna částkou, která odpovídá ročnímu prodloužení domény. Zároveň při takovém převodu dojde k prodloužení domény o rok od aktuální expirace. Nepřijdete tedy o žádné peníze, protože by bylo stejně v budoucnu doménu potřeba prodloužit. Obdobně jako u .CZ domén je potřeba zaslat AUTH-ID na podpora@best-hosting.cz.

Od zaslání AUTH-ID k převodu zahraniční domény je změna registrátora provedena do 10ti dnů. Je tedy nutné počítat s určitým prodlením. AUTH-ID u zahraničních domén je potřeba získat od stávajícího registrátora (nedá se vygenerovat automaticky). Také je potřeba požádat o odemčení domény k převodu - někteří registrátoři domény zamykají, aby od nich nemohly být převedeny.

Změnit registrátora můžete kdykoli

Se změnou registrátora nemusíte čekat až ke konci expirace domény. Kteroukoli doménu v běžném stavu můžete převést kdykoli v období její platnosti. Výjimkou je doba těsně po převodu zahraniční domény, kdy je doména chráněna proti dalšímu převodu. Stejně tak u zahraničních domén není možné měnit registrátora, když je doména po expiraci. Velmi často je obnovení domény po expiraci zpoplatněno nějakým poplatkem.

+420 491 618 519 Technical support
+420 491 618 517 Orders, invoicing
podpora@best-hosting.cz Technical support
ucetni@best-hosting.cz Billing department