1. 1
  Domain
 2. 2
  Hosting
 3. 3
  Services
 4. 4
  Login
 5. 5
  Cart

Po zadání názvu domény systém zkontroluje, zda je daná doména již zaregistrovaná. Následně systém nabídne možnosti změny registrátora. Změna registrátora je rozlišná u českých a zahraničních domén. V obou případech se musíme řídit podmínkami celosvětových registrů domén (zvlášť např. pro .CZ domény, .EU domény, .COM domény, ...).

Změna registrátora české domény (.CZ)

U českých domén (.CZ) jsou změny mezi registrátory bez poplatků. K dokončení převodu domény je nutný pouze kód AUTH-ID. Ten získáte automaticky vyplněním objednávky k převodu domény (změně registrátora). Přijde emailem na od sdružení NIC.CZ na emailovou adresu uvedenou při registraci domény. Tento kód je pak nutné přeposlat na podpora@best-hosting.cz. Zbylé kroky nezbytné k dokončení změny registrátora pak zařídíme za Vás.

Samotná změna u .CZ domén je zpracována ve většině případů do 24 hodin. Pro urychlení si můžete vygenerovat AUTH-ID kód i sami přímo v centrálním registru .CZ domén: https://www.nic.cz/whois/publicrequest/

Změna registrátora zahraniční domény (.EU, .COM, .ORG, ...)

U zahraničních domén je často změna registrátora zpoplatněna částkou, která odpovídá ročnímu prodloužení domény. Zároveň při takovém převodu dojde k prodloužení domény o rok od aktuální expirace. Nepřijdete tedy o žádné peníze, protože by bylo stejně v budoucnu doménu potřeba prodloužit. Obdobně jako u .CZ domén je potřeba zaslat AUTH-ID na podpora@best-hosting.cz.

Od zaslání AUTH-ID k převodu zahraniční domény je změna registrátora provedena do 10ti dnů. Je tedy nutné počítat s určitým prodlením. AUTH-ID u zahraničních domén je potřeba získat od stávajícího registrátora (nedá se vygenerovat automaticky). Také je potřeba požádat o odemčení domény k převodu - někteří registrátoři domény zamykají, aby od nich nemohly být převedeny.

Změnit registrátora můžete kdykoli

Se změnou registrátora nemusíte čekat až ke konci expirace domény. Kteroukoli doménu v běžném stavu můžete převést kdykoli v období její platnosti. Výjimkou je doba těsně po převodu zahraniční domény, kdy je doména chráněna proti dalšímu převodu. Stejně tak u zahraničních domén není možné měnit registrátora, když je doména po expiraci. Velmi často je obnovení domény po expiraci zpoplatněno nějakým poplatkem.

491 618 519 Technical support
491 618 517 Orders, invoicing
podpora@best-hosting.cz Technical support
ucetni@best-hosting.cz Billing department