Před samotným zaregistrováním domény a nasazením webových stránek je vhodné vybrat konkrétní hosting, kde budou Vaše data umístěna. Výběr kvalitního webhostingu není vhodné podcenit. Při zjištění nedostatků hostingu může být výpadek služeb při přesunu domény a hostingu k jinému poskytovateli komplikovaný. Předchozí výběr správného hostingu tak ušetří nervy i čas, který by byl nezbytný pro přesun projektu.

Pokud tedy sháníte hosting pro aplikaci sloužící jako firemní web, prezentaci služeb, ale i třeba zajímavý projekt, určitě se vyplatí zvolit hosting, který nebudete muset měnit. Pokud jde však o součást seminární práce, mělo by postačit např. nejlevnější řešení na trhu nebo localhost řešení typu Xampp.

 1. Parametry hostingu

  Skoro standardní informací hostingových společností bývá porovnání parametrů hostingových tarifů, resp. porovnání parametrů multihostingových tarifů. I když není uživatel odborník v oboru, může se z daného přehledu dozvědět orientačně hodně zajímavých informací.

  Velikost prostoru určeného pro data.

 2. Dostupnost serverů

  Často uváděnou informací je i dostupnost serverů vyjádřená v procentech. Například tedy uváděná dostupnost 99,9% odpovídá v přepočtu na celý rok 8 hodinám a 45 minutám. Dostupnost 99,99% pak necelých 53 minut za rok.

 3. Administrace služeb

  K objednaným službám nepochybně patří i uživatelská administrace, kde je možné spravovat své služby. Mezi standardní funkce takové administrace může patřit přehled faktur, seznam objednaných služeb spolu s detailními informacemi, správa kontaktních informací apod. Ovšem pokud může uživatel využít např. nabití kreditu na automatické prodloužení služeb, nebo okamžitou registraci nové domény, určitě se může v budoucnu taková funkce hodit.

 4. Navýšení parametrů, změna hostingového tarifu

  Díky odlišné povaze jednotlivých aplikací nasazených na hostingu může být za potřebí úprava detailních parametrů. Některé aplikace tedy mohou vyžadovat větší množství paměti nebo více prostoru na disku.

 5. Zákaznická podpora

  Některé problémy maji natolik individuální charakter, že je vhodné radši kontaktovat zákaznickou podporu. Výhodou pak může být telefonická podpora, kde je možné dozvědět se okamžitou a přesnou informaci. Kvalitním řešením pak mohou být autorizované požadavky, které poskytovatel přednostně zpracovává. Standardním řešením pak je kontaktní email, kde už záleží na kvalitě podpory. Zákaznická podpora ve všech zmíněných podobách může řešit např. problémy s převodem domény od jiného registrátora, když se doména nachází ve vyjimečném stavu - např. karanténě.

 6. Použitý hardware

  Pokud se poskytovalel hostingu vysloveně nechlubí použitým hardwarovým řešením (na kterých serverech hosting běží), těžko lze poznat výkon hostingu ještě před zaplacením. Využití profesionálního řešení např. v podobě DELL M1000e zaručí vyšší kvalitu, než dlouho používané železo.

 7. Podpora nových technologií

  Důležitý faktor nepochybně tvoří i schopnost poskytovatele služeb udržet krok s aktuálním vývojem technologií. Příkladem tedy může být podpora relativně nového protokolu IPv6, který má za úkol nahradit nyní již nedostačující IPv4.

 8. Doplňkové služby

  Databáze by měla být součástí každého dnešního hostingu, stejně jako FTP přístup ke svým datům. Existují i řešení, která tyto možnosti nenabízí, ale dříve nebo později přijde na katastrofu, která byla takovým řešením způsobena. Bonusem může být instalace OpenSource CMS - redakčních systémů, které se nemusí programovat, ale lze v nich publikovat svůj text.

 9. Multihosting

  Poskytovatelé hostingu často nabízejí i možnost multihostingu, kde se dá spravovat více domén pod jediným hostingem = multihosting. Řešení je vhodné např. pro administrátora, který spravuje více stránek najednou. Lze ušetřit čas i peníze, které jsou potřeba vynaložit k zprovoznění a fungování aplikací.

 10. Řešení náročných projektů

  Pokud se Váš projekt rozroste do větších rozměrů, získá velkou uživatelskou základnu nebo hodně návštěvníků, nemusí být ani klasické hostingové řešení dostačující. Pro náročnější aplikace pak může řešení zajišťovat vlastní virtuální server. Pokud navíc poskytovatel služeb nabízí možnost změny parametrů VPS, určitě lze nastavit server pro dané podmínky nasazené aplikace.

 11. Registrace domén

  Ke každému hostingu je potřeba doména - proto je vhodné, aby poskytovatel hostingu nabízel i registraci domén  Shánět pouze hosting bez registrace domény může přinést komplikace s nastavením, aby vše fungovalo bez problémů.

Hlavním ukazatelem tedy nemusí být vždy cena. Ve výběru poskytovatelů lze nalézt levná a kvalitní řešení, stejně jako kvalití předražená řešení, nemluvě o řešeních nevyhovujících.

objednat kvalitní hosting přímo od nás

+420 491 618 519 Technická podpora
+420 491 618 517 Objednávky, fakturace
podpora@best-hosting.cz Technická podpora
ucetni@best-hosting.cz Fakturační oddělení