Online generátor hesel

Heslo Mnemotechnická pomůcka
M6dFEAK8 MARIE šest david FRANTIšEK EMIL ADAM KAREL osm
gA38WAr4 gustav ADAM tři osm WILIAM ADAM rudolf čtyři
Rh7ExQLb RUDOLF helena sedm EMIL xaver QUIDO LUDVíK božena
MngTDAG8 MARIE norbert gustav TOMAS DAVID ADAM GUSTAV osm
kLDQ36N9 karel LUDVíK DAVID QUIDO tři šest NORBERT devět
Vygenerované heslo je tvořeno z 146 830 437 604 321 variací.
Online generátor hesel

Online generátor náhodných hesel pomáhá vytvořit bezpečné heslo podle zadaných parametrů. Vygenerované heslo je vysoce bezpečné, protože se skládá z náhodných znaků, které nemají logickou souvislost. Útok na prolomení hesla pomocí slovníku pojmů je tedy prakticky nevyužitelný.

Síla vygenerovaného hesla může být zvětšena použitím kombinace malých písmen, velkých písmen, číslic a speciálních znaků. S použitím více znaků síla hesla exponenciálně roste. Následující přehled ukazuje, kolik variací lze dosáhnout za použití jakých parametrů.

  • 4 znaky, malá písmena = 456 976 možností,
  • 4 znaky, malá a velká písmena = 7 311 616 možností,
  • 5 znaků, malá písmena = 11 881 376 možností,
  • 5 znaků, malá a velká písmena = 380 204 032 možností,
  • 5 znaků, malá, velká písmena a čísla = 1 934 917 632 možností,
  • 5 znaků, malá, velká písmena, čísla a speciální znaky = 6 956 883 693 možností,
  • 6 znaků, malá, velká písmena, čísla a speciální znaky = 646 990 183 449 možností,

Jelikož je výpočetní výkon dnešních procesorů vysoký, je vhodné pro heslo zvolit minimálně šest znaků při použití malých a velkých písmen spolu s číslicemi. Aby se nestalo, že si některé znaky zaměníte s jiným podobným (např. "i" a "l" nebo "0" a "O"), generátor umožňuje tyto znaky vynechat.

Aby bylo heslo lépe zapamatovatelné, generátor zároveň ke každému heslu vytvoří mnemotechnickou pomůcku. Mnemotechnická pomůcka je tvořena ze standardních slov pro kódování písmen v závislosti na jazyce, který máte zvolený.

Celá aplikace generátoru je zabezpečena SSL protokolem, aby bylo nemožné zjistit právě vygenerované heslo. Nemusíte se tedy bát, že by komunikaci s aplikací někdo odposlouchával, jako se tomu může stát při nezabezpečeném přenosu informací.

Nakonec se musí uznat, že silná hesla se těžko pamatují ve větším počtu. Proto Vám doporučíme zajímavou utilitu pro uchovávání hesel Lastpass, která dokáže vyřešit i tento problém. Přímo ve Vašem oblíbeném prohlížeči si tak můžete uchovávat hesla, automaticky je vyplňovat v jednotlivých formulářích a spravovat ve svém webovém účtu. Ke všem svým heslům tedy budete mít jedno heslo.