Objednejte si hosting

Webhosting 'Bez Limitu' od 44 Kč 22 Kč

Objednat

Objednejte si VPS

Virtuální servery od 99 Kč 49.5 Kč

Objednat


Internetový protokol SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) se využívá k přenosu e-mailů mezi počítačovými programy na elektronickou poštu. Využívá přímého spojení, a tak zajišťuje doručení pošty od odesílatele k adresátovi. Ten k ní může přistoupit online nebo offline prostřednictvím protokolů POP3 nebo IMAP. SMTP protokol funguje nad protokolem TCP a na portu TCP/25
Doručování elektronické pošty pracuje na třech typech programů. Prvním z nich je MUA (Mail User Agent), který řeší zpracování e-mailů u uživatele, druhý MTA (Mail Transfer Agent) je server, který zajišťuje doručení, třetí MDA (Mail Delivery Agent) je program, který rozesílá zprávy do schránek - pracuje lokálně.
Formát zpráv posílaných přes SMTP může obsahovat hlavičku a tělo zprávy. Kromě samotného textu je možné k e-mailu připojit i přílohu. Jestliže je server nedostupný nebo zaneprázdněný, může dojít k dočasné chybě. E-mail je obvykle uložen do fronty a odesílající server se ho pokusí opětovně doručit. Jestliže není možné jej doručit po stanovenou dobu, přijde odesílateli zpráva s chybou o nedoručitelnosti.
Adresu SMTP serveru zjistíte od svého poskytovatele internetu.

+420 491 618 519 Technická podpora
+420 491 618 517 Objednávky, fakturace
podpora@best-hosting.cz Technická podpora
ucetni@best-hosting.cz Fakturační oddělení