Objednejte si hosting

Webhosting 'Bez Limitu' od 44 Kč 22 Kč

Objednat

Objednejte si VPS

Virtuální servery od 99 Kč 49.5 Kč

Objednat


Na internetu existuje mnoho mailových serverů, které rozesílají SPAM. Proto se ostatní mailové servery brání proti spamu např. vyhodnocováním důvěryhodnosti mailových serverů odesílatele. Aby VPS, kde běží mailový server, byl důvěryhodnější, je potřeba nastavit správě různé parametry. Konkrétně se jedná o PTR záznam k VPS, mailname VPS a MX záznamy pro každou hostovanou doménu na VPS. Konkrétně tedy k jednotlivým bodům:

PTR záznam pro VPS

administraci si najděte svůj VPS. Otevřete detail konkrétního VPS. V detailu najdete IP adresu, u které tlačítkem Upravit nastavíte PTR záznam. Může se jednat např. o "mail.mojedomena.cz".

DNS záznam pro "mail.mojedomena.cz"

U domény, "mojedomena.cz" je důležité vytvořit DNS záznam pro "mail.mojedomena.cz". Typicky se může jednat o CNAME domény, která leží na daném VPS. Samozřejmě se může jednat i o A záznam, když používáte jednu doménu k více VPS. Pak by situace vypadala formou "mail1.mojedomena.cz", "mail2.mojedomena.cz" atd. 

Kontrolu provedete tak, že do služby http://ping.eu/rev-lookup/ zadáte IP adresu Vašeho VPS. Výsledkem bude zadaný PTR záznam. 

Podobně pak službou http://ping.eu/ping/ otestujete, jestli ping na "mail.mojedomena.cz" vrací IP adresu VPS. 

V obou případech je nutné mít na paměti, že roznesení DNS záznamů trvá nějakou dobu. Nejedná se tedy o okamžitou úpravu.

Nastavení mailname pro VPS

Na VPS se připojte přes SSH a upravte soubor /etc/mailname (např. příkazem "nano /etc/mailname"). Do souboru napište "mail.mojedomena.cz".

MX záznamy pro domény na VPS

Poslední věcí je hodnota MX záznamu u konkrétní domény - pokud tedy máte na VPS doménu "mojedalsidomena.cz", nastavte její MX záznam na hodnotu "mail.mojedomena.cz.", aby hodnota korespondovala s mailname VPS, kde doména leží. Nezapomeňte, že u zadávání DNS záznamů je potřeba myslet na tečky na konci hodnoty, tedy "mail.mojedomena.cz.", když se jedná o celou doménovou adresu.

+420 491 618 519 Technická podpora
+420 491 618 517 Objednávky, fakturace
podpora@best-hosting.cz Technická podpora
ucetni@best-hosting.cz Fakturační oddělení