Objednejte si hosting

Webhosting 'Bez Limitu' od 44 Kč 22 Kč

Objednat

Objednejte si VPS

Virtuální servery od 99 Kč 49.5 Kč

Objednat


Nová verze návodu je umístěna na adrese: https://best-hosting.cz/cs/napoveda/aktualizace-xs-tools-na-virtualnim-serveru


Aktualizace XenTools na VPS zákazníků je doporučeným pravidelným zásahem, který by měl být pravidelně prováděn. S vývojem systému Citrix přibývají i nové aktualizace, opravy, patche, stejně jako aktualizace XenTools. XenTools slouží pro komunikaci konkrétního virtuálního stroje v celém systému. Ideálním příkladem je monitoring serverů, který je právě díky XenTools automatizovaný. Pokud systém pozná, že je fyzický server, na kterém běží VPS, zatížen, automaticky rozloží zátěž mezi jiné servery. Zcela bez výpadku dokáže migrovat "on-the-fly" VPS na jiné volné fyzické servery a to i v případě aktualizace systému virtualizačního serveru, kdy je po aktualizaci potřeba provést restart tohoto fyzického serveru. V případě, že by jste neměli XenTools nainstalovaný, bylo by nutné váš VPS vypnout a nastartovat na jiném fyzickém stroji a to i několikrát za sebou!

Postup aktualizace pro Linux

  • přihlašte se do KVM (https://kvm.best-hosting.cz) nebo přes SSH (Putty),
  • namountovat iso s XenTools "mount /dev/xvdd /mnt",
  • spustit instalaci "/mnt/Linux/install.sh".

Postup aktualizace pro Windows

  • přihlašte se do KVM nebo přes vzdálenou plochu,
  • v CD mechanice si spusťte instalaci XenTools.

Kdybyste rovnou chtěli provést i více úprav na svém serveru (povýšení na novou verzi operačního systému, instalaci důležitých součástí systému), můžete si pro jistotu vytvořit jednorázový snapshot VPS  ze kterého můžete kdykoli v průběhu dalších 7 dní obnovit původní stav. Samozřejmě to není potřeba v tu chvíli, pokud již snapshot v konfiguraci máte objednaný - musíte ale počítat s tím, že se zálohy vytváří pravidelně v době, kterou jste zadali při objednávce serveru. Kdybyste si chtěli zažádat o automatické snapshoty, stačí upravit VPS v klientské administraci.

Upozornění

Starou verzi XenTools v žádném případě neodinstalovávejte. Toto platí zejména pro klienty s Windows Servery. Nové XenTools prostě jednoduše přeinstalujte přes původní verzi.

+420 491 618 519 Technická podpora
+420 491 618 517 Objednávky, fakturace
podpora@best-hosting.cz Technická podpora
ucetni@best-hosting.cz Fakturační oddělení