Objednejte si hosting

Webhosting 'Bez Limitu' od 44 Kč 22 Kč

Objednat

Objednejte si VPS

Virtuální servery od 99 Kč 49.5 Kč

Objednat


Proč aktualizovat xs-tools

  • aktuální verze xs-tools na vašem virtuálním serveru vám umožní naplno využít dostupné funkce Citrix XenServer - (Work Load Balancing, Live migration, High Availability, ...)
  • vyhnete se vypínání vašeho virtuálního serveru v případě aktualizace XenServeru (virtuální servery migrujeme bez výpadku mezi fyzickými servery)
  • váš virtuální server využije naplno dostupné systémové prostředky (vCPU, RAM)
  • pomocí funkce WLB váš server automaticky migruje na méně zatížený fyzický server (v případě přetížení fyzického serveru) a to bez výpadku virtuálního serveru i při jeho plném vytížení
  • aktualizace xs-tools se zkrátka vyplatí!

Jak správně provést aktualizaci

Aktualizaci xs-tools lze provést několika způsoby, zde si ukážeme jak aktualizaci provést pomocí KVM. Ve vašem prohlížeči si otevřete adresu https://kvm.best-hosting.cz a přihlašte se pod svým loginem, který lze nalézt v klientské sekci pod odkazem „Virtuální servery / detail VPS“ 

Stránka s přihlášením do KVM:

KVM přihlášení

Po úspěšném přihlášení klikněte na tlačítko „Web Console“ u vybraného serveru.

Otevřít konzoli:

KVM konzole

Po klinutí na „Web Console“ se vám otevře nové okno s konzolí vašeho virtuálního serveru. Pro správné zobrazení konzole je nutné mít nainstalovaný sw JAVA (http://www.java.com/en/download/).

V horní části je řada ikonek pro ovládání virtuálního serveru jako reboot, shutdown, suspend, force reboot a force halt. Pro MS Windows servery je zde ještě tlačítko pro odeslání „trojhmatu“ CTRL+ALT+DEL pro přihlášení do Windows serveru. Napravo od tohoto tlačítka je rozklikávací menu s ISO obrazy kde je umístěn obraz i s poslední verzí xs-tools. V tomto menu je pro instalaci nutné vybrat xs-tools jak je ukázáno na obrázku níže.

Výběr CD/DVD s xs-tools:

Výběr cd s xs-tools

Jakmile jsme vybrali CD s xs-tools, přihlásíme se na konzoli do svého virtuálního serveru. Na obrázcích níže je názorně ukázáno, jak provést instalaci poslední verze xs-tools jak na linuxovém tak na windows serveru.

Update xs-tools na linuxovém serveru:

Instalace xs-tools linux

* U některých distribucí se název CD/DVD jednotky může lišit (/dev/sdd apod.) 

** Po instalaci je nutné provést reboot !

Update xs-tools na windows serveru:

Instalace xs-tools windows

V případě, že se vám u Windows serveru automaticky nezobrazí okno pro spuštění instalace z CD/DVD, spusťte instalaci ručně z DVD mechaniky kliknutím na installwizard.msi.

Po spuštění instalace projděte instalátorem a na konci klikněte na restart. U Windows serveru je možné, že budou nutné dva restarty. Systém vás sám upozorní v případě potřeby druhého restartu.

Ověření nainstalované verze xs-tools

Verzi xs-tools zjistíte ve výpisu parametrů vašeho virtuálního serveru opět na úvodní stránce po přihlášení do KVM, viz obrázek.


Verze nainstalovaných xs-tools:

Ověření verze xs-tools

Po ověření verze xs-tools u serveru na kterém jste prováděli aktualizaci postupujte stejným způsobem u dalších virtuálních serverů.


Děkujeme, že udržujete xs-tools na svých serverech aktuální !


+420 491 618 519 Technická podpora
+420 491 618 517 Objednávky, fakturace
podpora@best-hosting.cz Technická podpora
ucetni@best-hosting.cz Fakturační oddělení