Objednejte si hosting

Webhosting 'Bez Limitu' od 44 Kč 22 Kč

Objednat

Objednejte si VPS

Virtuální servery od 99 Kč 49.5 Kč

Objednat


Vlastníci virtuálního serveru si mohou vytvořit libovolnou subdoménu na svém VPS. Aby bylo možné stránky pro subdoménu vytvořit, je potřeba si ujasnit pár pojmů. Pro ukázku budeme vytvářet stránky pro subdoménu "eshop.mojedomena.cz" i když je samozřejmě možné vytvořit jakoukoli jinou subdoménu, třeba "test.eshop.mojedomena.cz".

  • Nameserver / NSSET - pomocí nameserveru / NSSETu musí být doména nasměrována na poskytovatele DNS záznamů. Častým řešením tak může být vedení DNS záznamů u registrátora domény, nebo přímo na vlastním VPS. Samozřejmě lze použít i vedení DNS záznamů jinde. Nameservery nebo NSSET lze tedy vytvořit vlastní nebo využít existující třeba u registrátora domén.
  • DNS záznamy - pro vedení DNS záznamů je nutné mít v provozu DNS server. Typicky se opět může jednat o servery registrátora, nebo vlastní server puštěný na VPS.
  • VHOST - vytvoření VHOST konfigurace může být buď automaticky přes ISPConfig (vytvoření stránky), nebo manuálně. V obou případech však musí být VHOST pro subdoménu vytvořen.

Jak tedy vytvořit subdoménu na VPS?

  • Vytvořit si DNS záznam pro subdoménu. Název bude "eshop", hodnota "@" a typ "CNAME".
  • Vytvořit si hosting pro subdoménu. V případě ISPConfigu se jedná o stránky s názvem "eshop.mojedomena.cz", v případě manálního vytvoření VHOST konfigurace musí být servername nastaveno na "eshop.mojedomena.cz".
  • Počkat asi 15 minut, protože tak dlouho může průměrně trvat roznesení DNS záznamů po DNS serverech.

V tuto chvíli by již měla subdoména fungovat. Nejedná se tedy o nic složitého, ale je potřeba si uvědomit, kde jsou které nastavení. Zde je ukázka z administrace, jak vypadá vytvoření DNS záznamu, pokud máte DNS záznamy vedené u nás.

Nastavení DNS záznamu - CNAME

Pokud máte zájem si ke svému VPS objednat novou doménu a vytvořit si na ní potřebné subdomény, můžete pokračovat přes formulář pro ověření domény. Stačí v takovém případě využít parking domény, protože hosting budete mít na svém VPS. Stejným formulářem můžete již registrovanou doménu převést k nám do systému. Po převodu nebo registraci se Vám systém automaticky postará o správu DNS záznamů.

Zaregistrovat nebo převést doménu

+420 491 618 519 Technická podpora
+420 491 618 517 Objednávky, fakturace
podpora@best-hosting.cz Technická podpora
ucetni@best-hosting.cz Fakturační oddělení