Objednejte si hosting

Webhosting 'Bez Limitu' od 44 Kč 22 Kč

Objednat

Objednejte si VPS

Virtuální servery od 99 Kč 49.5 Kč

Objednat


Systém BEST-HOSTING.cz umožňuje přistupovat k hostingu jak pomocí standardního protokolu 80 (klasicky http://mojedomena.cz) nebo protokolu 443 (https://mojedomena.cz). Provoz hostingu pod zabezpečeným protokolem SSL (port 443) není sice zapnut automaticky, ale lze jednoduchým způsobem zprovoznit. Zapnutý není automaticky z jednoduchého důvodu - ke správnému fungování hostingu pod zabezpečeným protokolem je potřeba vlastnit bezpečnostní certifikáty a klíč. V následujícím návodu je ukázáno, jak jednoduše podporu SSL protokolu aktivovat a mít tak přístupné stránky i přes https://mojeadresa.cz.

  1. Prvním předpokladem fungování je samozřejmě hosting - pokud tedy již máte svůj hosting k doméně v systému BEST-HOSTING.cz, vše je v pořádku. Jinak si lze zaregistrovat nebo převést doménu a k ní vytvořit hosting.
  2. Získání certifikátu od certifikační autority. Certifikačních autorit existuje celá řada.  Často můžou být k nalezení certifikáty zpoplatněné, ale např. na http://www.startssl.com/ se dá získat certifikát i zdarma. Konkrétně je potřeba vygenerovat si nový KLÍČ, k němu vygenerovat CERTIFIKÁT pro určenou doménu a získat CERTIFIKÁT CERTIFIKAČNÍ AUTORITY (StartSSL). Jedná se o tři textové řetězce podobného charakteru. Začínají "-----BEGIN CERTIFICATE-----" a končí "-----END CERTIFICATE-----", resp. "-----BEGIN RSA PRIVATE KEY-----" a "-----END RSA PRIVATE KEY-----" v případě klíče. K dispozici mohou být i v textových souborech s různou koncovkou. Obsah souboru je však těmito tagy uvozen a ukončen. Budeme potřebovat právě textový obsah souborů.
  3. Dále stačí přejít do své klientské administrace do části Subdomén a vhostů. Po výběru konkrétní domény stačí zvolit tlačítko pro úpravu zobrazené hned za názvem domény. Do spodních třech polí vložíme obsah jednotlivých souborů, v pořadí Certifikát k doméně, Klíč k certifikátu a Certifikát certifikační autority. 
  4. Po uložení stačí počkat a do 10 minut systém automaticky synchronizuje Váš hosting na jednom z datových serverů. 
  5. Pak nezbývá nic jiného, než vyzkoušet odkaz https://nazevdomeny.cz.

Podpora protokolu SSL může být vhodná např. pro zabezpečení komunikace s klienty (vyplňování osobních údajů do formulářů), nebo zabezpečený přenos požadují některé služby třetích stran. Důvodů, proč používat zabezpečený přenos, může být samozřejmě více.

Objednat hosting s podporou SSL

+420 491 618 519 Technická podpora
+420 491 618 517 Objednávky, fakturace
podpora@best-hosting.cz Technická podpora
ucetni@best-hosting.cz Fakturační oddělení