S neustálým vývojem programovacích jazyků jde ruku v ruce i vývoj webových aplikací. Může se tak stát, že nová verze redakčního systému vyžaduje podporu nové verze programovacího jazyka - např. PHP 5.4. 

Naše hostingové servery proto poskytují možnost změnit si verzi PHP na Vámi požadovanou. Můžete tak učinit i na zkoušku. V případě, že již využíváte některý z hostingů, stačí si v administraci v části Subdomény a Vhost najít požadovanou doménu. Jakmile si změníte verzi PHP a přišli byste na to, že Vám nová verze působí problémy, můžete se zpátky vrátit k původní verzi. 

Proč si navýšit verzi PHP u svého hostingu?

V nových verzích jsou podporované nové funkce a opravené chyby, které byly ve starších verzích. Zároveň se jedná i o bezpečnostní hledisko. Pomocí novějších verzí PHP a novějších verzí redakčních systémů zabráníte např. tomu, aby někdo odcizil data z Vašeho eshopu. 

Jaké verze PHP jsou dostupné?

Aktuálně nabízíme možnosti PHP 5.5.x, PHP 5.4.x, PHP 5.3.x a pro velmi staré hostingy i PHP 5.2.x. Místo x patří nejnovější minor verze, která se mění nejčastěji. Samozřejmě s příchodem nových updatů aktualizujeme nabízené verze.  Uvedené verze jsou platné v době psaní tohoto článku. Pokud vyšly nové, můžete se aktuální stav dozvědět přímo v administraci u změny parametrů konkrétního hostingu.

Nastavení parametrů vhost

Parametry jednotlivých PHP verzí

Abyste zjistili, jak jsou konkrétní verze PHP nastaveny, můžete se podívat přímo do výpisu phpinfo(). Připravili jsme pro Vás ukázkové stránky, kde si můžete jednoduše výpis zobrazit.

Rozdílné PHP verze pro subdomény

Může se stát, že na na svém hostingu provozujete eshop, který již funguje a nechcete odradit zákazníky případnou nefunkčností. Řešení přechodu na vyšší verzi PHP je proto jednoduché. Stačí, když si v administraci založíte subdoménu a na ní nahrajete kopii eshopu. Pak si můžete jak u hlavní domény, tak i u subdomény zvolit individuální nastavení verze PHP. Můžete si tak dopředu otestovat, zda jsou všechny funkce v pořádku. 

Novinky na 42u.cz

O více novinkách v se můžete dočíst přímo na oficiálním blogu: http://42u.cz/cs/clanek/moznosti-nastaveni-hostingu.

+420 491 618 519 Technická podpora
+420 491 618 517 Objednávky, fakturace
podpora@best-hosting.cz Technická podpora
ucetni@best-hosting.cz Fakturační oddělení