Objednejte si hosting

Webhosting 'Bez Limitu' od 44 Kč 22 Kč

Objednat

Objednejte si VPS

Virtuální servery od 99 Kč 49.5 Kč

Objednat


Naprostá většina dnešních webových aplikací potřebuje ke svému provozu databázi. Typicky je potřeba databázi nakonfigurovat např. při instalaci CMS (WordPress, Drupal, Joomla, ...). Pokud tedy chcete vytvořit novou databázi, stačí si v administraci v části Databáze vytvořit novou databázi k Vaší doméně. Pomocí systému si vygenerujete:

  • jméno uživatele (např. mujuzivatel_001),
  • jméno databáze (např. mojedatabaze_001),
  • adresu databázového serveru (např. mysql.best-hosting.cz),
  • heslo k databázi (zadáte vlastní heslo).

Jméno uživatele a název databázového serveru generuje sám systém dle dostupných možností. Adresu databázového serveru si můžete vybrat podle typu serveru. Zákazníci mají k dispozici několik variant databázových serverů (viz informace o konkrétních typech níže). Heslo je potřeba zadat dle stanovených pravidel minimální složitosti. Doporučujeme použít např. náš generátor hesel.

Localhost

Často jsou jednoduché webové servery na jednom místě s databázovým serverem. U nás však nabízíme zákazníkům více možností databázových serverů. Stejně tak víme, že je vhodné oddělit databázový a webový server. Nepoužívejte proto identifikátor "localhost", ale konkrétní adresu databázového serveru (dříve "mysql.best-hosting.cz", nyní např. "mariadb.best-hosting.cz" - záleží na vybraném databázovém serveru). Můžete se rovnou podívat i na návod, jak se připojit k databázi z PHP skriptu.

Typ databázových serverů

MySQL Oracle

mysql.best-hosting.cz - aktuálně používá naprostá většina zákazníků databázi MySQL ve verzi 5.1. K tomuto databázovému serveru již však není možné přidávat nové databáze. Jedná se o starší verzi, která je sice podporována, ale doporučujeme přejít na novější.

mysql-56.best-hosting.cz - nová verze databázového serveru, kterou spravuje společnost Oracle. Všichni zákazníci používající původní mysql.best-hosting.cz mohou bezpečně používat i novou variantu databázového serveru.

MariaDB

mariadb.best-hosting.cz - databázový server typu MySQL, který vyvíjí původní autoři MySQL serveru (po odkoupení firmou Oracle). Oproti strategii Oracle vydávají bezpečnostní aktualizace v intervalu dvou měsíců (Oracle 3 měsíce) a to s detailnějším popisem jednotlivých změn. Do MariaDB se dostávají i rychleji nové funkce a autoři tvrdí, že je oproti MySQL rychlejší. Pro enterprise použití přináší MariaDB další výhody typu Galera (master-master replikace oproti master-slave u MySQL).

Percona Server

percona.best-hosting.cz - databázový server Percona je rovněž open-source variantou k MySQL od Oracle. Přináší nové funkce škálování, dostupnosti, zálohování a bezpečnosti podobně, jako tomu je u MySQL Enterprise verze (dostupná pouze pro zákazníky, kteří si platí podporu u Oracle). Percona zároveň nabízí open-source nástroje pro správu serveru. Ve značné míře se tedy podobá Enterprise verzi od Oracle byť s rozdílem, že je zdarma.

Rozhraní PHPMyAdmin u databázových serverů

Podle toho, jaký server zvolíte u vytváření databáze, je potřeba rozlišovat i adresu rozhraní PHPMyAdmin. Pro jednoduchost ale adresa rozhraní koresponduje s názvem databázového serveru. Pokud jste tedy vybrali server "percona.best-hosting.cz", naleznete PHPMyAdmin na adrese https://percona.best-hosting.cz.

+420 491 618 519 Technická podpora
+420 491 618 517 Objednávky, fakturace
podpora@best-hosting.cz Technická podpora
ucetni@best-hosting.cz Fakturační oddělení