Vytvoření databáze na VPS

Vytvoření databáze na virtuálním serveru patří k jedněm ze základních úkonů na VPS. Pomocí ISPConfigu je založení uživatele a databáze velmi jednoduché. Otevřete si ISPConfig (viz informace v průvodní emailu). V záložce Stránky vyberte v levém menu položku Uživatelé databáze a použijte tlačítko Vytvořit nového uživatele databáze.

Vytvoření uživatele databáze na VPS

V zobrazeném formuláři si vyberte požadovaného klienta, zadejte unikátní jméno uživatele databáze a můžete si rovnou vygenerovat heslo

Vytvoření databázového uživatele

Jakmile máte vytvořeného uživatele databáze (důležité pro přístup k db), už můžete vytvořit databázi. Opět stačí vyplnit pár základních údajů jako je doména, pro kterou má být databáze vytvořena, název databáze, uživatel databáze (byl vytvořen v předchozím kroku). Dobrým krokem je rovnou nastavit i znakovou sadu

Vytvoření databáze

ISPConfig poskytuje i možnosti nastavení prefixů pro různé záznamy. V tomto případě si můžeme nastavit v kartě Systém v Hlavní konfiguraci prefix pro databázového uživatele a prefix pro databázi. Šikovné tedy může být rozlišení uživatelů a databází pomocí prefixů uz_ a db_. Všechny nové záznamy pak budou mít automaticky rozlišení před konkrétním názvem.

Nastavení prefixů pro databázi a uživatele

Tento návod je jeden z mnoha v celém seriálu o správě domén a hostingů na VPS. Neváhejte se tedy podívat na další návody, které Vám pomohou uzpůsobit virtuální server ke svému obrazu.