Objednejte si hosting

Webhosting 'Bez Limitu' od 44 Kč 22 Kč

Objednat

Objednejte si VPS

Virtuální servery od 99 Kč 49.5 Kč

Objednat


Dnem expirace domény je myšlen den, který následuje po uplynutí doby, na kterou byla doména zaregistrována.

Dnem expirace se .CZ doména nevyřazuje z registru, ani neztrácí majitele (po dni expirace se dostává do tzv. "Ochranné lhůty").

U .CZ domén je ochranná lhůta celých 60 dní a je rozdělena na dvě fáze.

  • Prvních 30 dní je doména funkční (je v zóně CZ),
  • Dalších 30 dní doména již nefunguje (CZ.NIC ji negeneruje do zóny).

V průběhu celé ochranné lhůty je možné doménu prodloužit. V žádném případě však nedoporučujeme nechávat prodloužení domény až na ochrannou lhůtu. V druhé části, kdy není generována do zóny totiž není možné ani doménu používat. V první části ochranné lhůty je možné používat s omezením.

Příklad:
Doména byla zaregistrována 1.1.2010 na období jednoho roku. Den expirace je tedy 1.1.2011 (doména byla zaregistrována od 1.1.2010 do 31.12.2010). Doména po 30 dnech bez prodloužení po expiraci přestane být generována do zóny a po dalších 30 dnech bude uvolněna z centrálního registru. V tu chvíli ji tedy může zaregistrovat kterýkoli nový majitel.

 

Aby Vám doména v našem systému neexpirovala, automaticky Vám systém zasílá výzvu na prodloužení služeb včas před expirací. Zároveň zašle i upozornění těsně před expirací samotné domény nebo jakékoli další služby. Nemusíte se tedy obávat, že byste náhodou termín nestihli. 

Samozřejmě můžete domény nebo jiné služby prodloužit z administrace ještě před expirací. Stačí si vytvořit objednávku přímo z klientské administrace.

Pokud ještě u nás žádnou doménu nemáte, můžete ji buď převést od jiného registrátora, nebo si zaregistrovat novou. Určitě Vám pomůžeme s převodem, kdybyste si nevěděli rady.

Zaregistrovat nebo převést doménu

 

+420 491 618 519 Technická podpora
+420 491 618 517 Objednávky, fakturace
podpora@best-hosting.cz Technická podpora
ucetni@best-hosting.cz Fakturační oddělení