Objednejte si hosting

Webhosting 'Bez Limitu' od 44 Kč 22 Kč

Objednat

Objednejte si VPS

Virtuální servery od 99 Kč 49.5 Kč

Objednat


Při standardním vytvoření VPS jsou DNS záznamy u domén vedeny v administraci. Jedná se o bezproblémové nastavení pro zákazníky, kteří přecházení z klasického hostingu na svůj vlastní VPS. Samozřejmě ale doporučujeme pro plné využití funkcí ISPConfigu přesměrovat všechny DNS na vlastní VPS. K zprovoznění je zapotřebí pár kroků.

Vytvoření DNS adres nameserverů

Na vlastním VPS je nutné vytvořit DNS zónu (karta DNS) pro Vaši konkrétní doménu. Lze toho docílit např. pomocí standardní šablony, kterou ISPConfig nabízí. Dále je pak nutné vytvořit dva DNS záznamy typu "CNAME", které budou mít hodnotu "ns1" a druhý "ns2". Vzniknou tak funkční adresy "ns1.mojedomena.cz" a "ns2.mojedomena.cz" (mojedomena.cz je zde uvedena pro ukázku, jinak se jedná o některou z Vašich domén).

Změna nameserverů u domény

V centrálním registru je následně nutné změnit nastavení domény. Konkrétně upravit nameservery na hodnoty "ns1.mojedomena.cz" a "ns2.mojedomena.cz". Pro takovou změnu napište Autorizovaný požadavek z administrace, v případě, že máte doménu u nás. Resp. u svého jiného registrátora.

Změna DNS záznamů typu NS u domény

Posledním krokem je změna DNS záznamů typu NS. Stačí ve svém ISPConfigu nastavit hodnoty, které korespondují s nameservery ("ns1.mojedomena.cz"). Důležité je také pamatovat na to, že změny DNS záznamů se projevují ve většině případů do 24 hodin od změny. Je tedy nutné počkat, protože změna v internetu není okamžitá.

+420 491 618 519 Technická podpora
+420 491 618 517 Objednávky, fakturace
podpora@best-hosting.cz Technická podpora
ucetni@best-hosting.cz Fakturační oddělení