Objednejte si hosting

Webhosting 'Bez Limitu' od 44 Kč 22 Kč

Objednat

Objednejte si VPS

Virtuální servery od 99 Kč 49.5 Kč

Objednat


Důležitým parametrem pro úspěšnost webových stránek je nesporně optimalizace pro vyhledávače. Častou chybou, kterou lze zpozorovat u mnohých hostingů je souběžná funkčnost webových stránek s adresou "www.mojewebovastranka.cz" a "mojewebovastranka.cz". Byť to pro běžného uživatele nevypadá jako problém, tak z pohledu vyhledávače se jedná o dvě rozdílné adresy, kterým přikládá jinou váhu. Aby byly všechny "body" kumulovány pro jednu adresu, je potřeba zvolit výchozí nastavení a to duplicitní na něj přesměrovat. 

Uživatel tedy pak do prohlížeče zadá "www.mojewebovastranka.cz" a je přesměrován bez povšimnutí na "mojewebovastranka.cz". Kdyby pak chtěl zkopírovat adresu (např. na Facebook), zkopíruje z prohlížeče správnou adresu bez www. Samozřejmě může být nastavení i obráceně.

Abyste správně nastavili přesměrování domény, otevřete si svůj ISPConfig, kde v záložce Stránky zobrazíte seznam všech domén na VPS. Klikněte na název požadované domény.

SEO přesměrování domény

V detailu domény klikněte na záložku Přesměrování. Můžete si vybrat z různých typů přesměrování. Asi nejčastěji použitým pak bývá R=301,L. Jedná se o permanentní přesměrování, které brání vytvoření smyčky. Pokud máte zájem dozvědět se o ostatních možných přesměrováních, lepší než vysvětlovat každé zvlášť, je použít Google k nalezení odpovědi.

V políčku SEO přesměrování vyberte požadovanou variantu. Často bývá použito www.domain.tld => domain.tld nebo obráceně.

SEO přesměrování domény na www

Stačí dát tlačítko uložit a už si můžete v prohlížeči vyzkoušet funkčnost.

+420 491 618 519 Technická podpora
+420 491 618 517 Objednávky, fakturace
podpora@best-hosting.cz Technická podpora
ucetni@best-hosting.cz Fakturační oddělení