Nastavení SEO přesměrování u domény

Důležitým parametrem pro úspěšnost webových stránek je nesporně optimalizace pro vyhledávače. Častou chybou, kterou lze zpozorovat u mnohých hostingů je souběžná funkčnost webových stránek s adresou "www.mojewebovastranka.cz" a "mojewebovastranka.cz". Byť to pro běžného uživatele nevypadá jako problém, tak z pohledu vyhledávače se jedná o dvě rozdílné adresy, kterým přikládá jinou váhu. Aby byly všechny "body" kumulovány pro jednu adresu, je potřeba zvolit výchozí nastavení a to duplicitní na něj přesměrovat. 

Uživatel tedy pak do prohlížeče zadá "www.mojewebovastranka.cz" a je přesměrován bez povšimnutí na "mojewebovastranka.cz". Kdyby pak chtěl zkopírovat adresu (např. na Facebook), zkopíruje z prohlížeče správnou adresu bez www. Samozřejmě může být nastavení i obráceně.

Abyste správně nastavili přesměrování domény, otevřete si svůj ISPConfig, kde v záložce Stránky zobrazíte seznam všech domén na VPS. Klikněte na název požadované domény.

SEO přesměrování domény

V detailu domény klikněte na záložku Přesměrování. Můžete si vybrat z různých typů přesměrování. Asi nejčastěji použitým pak bývá R=301,L. Jedná se o permanentní přesměrování, které brání vytvoření smyčky. Pokud máte zájem dozvědět se o ostatních možných přesměrováních, lepší než vysvětlovat každé zvlášť, je použít Google k nalezení odpovědi.

V políčku SEO přesměrování vyberte požadovanou variantu. Často bývá použito www.domain.tld => domain.tld nebo obráceně.

SEO přesměrování domény na www

Stačí dát tlačítko uložit a už si můžete v prohlížeči vyzkoušet funkčnost.