Objednejte si hosting

Webhosting 'Bez Limitu' od 44 Kč 22 Kč

Objednat

Objednejte si VPS

Virtuální servery od 99 Kč 49.5 Kč

Objednat


Přidání nové domény a hostingu na virtuální server pomocí ISPConfigu je jedním ze základních úkonů. Předpokladem je již nainstalovaný virtuální server s ISPConfig aplikací. Pak se stačí přihlásit do rozhraní pro správu ISPConfigu. Pokud máte již svůj virtuální server nainstalovaný, obdrželi jste v e-mailu přihlašovací údaje. Hledáte tedy URL adresu ve formátu https://123.123.123.123:8080, kde je umístěn přihlašovací formulář do ISPConfigu.

ISPConfig počítá s modelem, kdy spravujete domény pro více svých zákazníků. Můžete však spravovat domény pouze pro sebe. Tedy budete sám sobě zákazníkem. Proto je prvním krokem vytvoření nového uživatele. Takový uživatel je pak svázaný s různými službami, které ISPConfig poskytuje (domény, hosting, DNS, e-maily, databáze ...).

Po přihlášení do ISPConfigu si otevřete záložku Klienti a zvolte volbu Přidat klienta.

Přidání klienta do ISPConfigu

Zobrazí se formulář s detailní kartou klienta. Zde stačí vyplnit zvýrazněné parametry na následujícím obrázku. Důležité je uživatelské jméno a heslo, pomocí kterého se případně bude moci klient přihlásit do své části administračního rozhraní. Vyplňte tedy zvýrazněné části a dejte Uložit.

Nastavení klientské karty v ISPConfigu

Nyní přichází na řadu samotné přidání domény a vytvoření hostingu pro danou doménu. Otevřete si záložku Stránky a použijte tlačítko Přidat webovou stránku. Viz následující obrázek.

Vytvoření hostingu v ISPConfigu

Zobrazí se formulář s parametry hostingu. Důležitým parametrem je Klient, kde vyberete právě vytvořeného klienta. Hosting bude tedy svázaný s klientským účtem. Klient ho tedy pak uvidí ve své administrační části. Dále zadejte název domény ve tvaru nejakadomena.cz - nepoužívejte nic takového jako www.nejakadomena.cz. Dle vlastního uvážení můžete nastavit kvótu pro velikost celého hostingu pro danou doménu a stačí dát tlačítko Uložit.

Nastavení domény a hostingu v ISPConfigu

Po uložení ISPConfig vytvoří příslušné nastavení přímo na serveru a zprovozní celý hosting. V ideálním případě byste mohli napsat do prohlížeče název Vaší domény a zobrazila by se následující výchozí stránka. Ideální případ zmiňuji, protože je nutné mít správně nasměrované DNS záznamy domény na Váš VPS

Test funkčnosti hostingu v ISPConfigu

Pro více návodů se můžete podívat na seznam všech témat v seriálu správy domén a hostingů pomocí ISPConfigu.

+420 491 618 519 Technická podpora
+420 491 618 517 Objednávky, fakturace
podpora@best-hosting.cz Technická podpora
ucetni@best-hosting.cz Fakturační oddělení