Objednejte si hosting

Webhosting 'Bez Limitu' od 44 Kč 22 Kč

Objednat

Objednejte si VPS

Virtuální servery od 99 Kč 49.5 Kč

Objednat


Ke každému vytvořenému Minecraft serveru jsou zasílány ze systému přístupové informace k serveru. Zákazník obdrží hlavně IP adresu serveru, port pro připojení a přístupy ke KVM a SSH. Jakmile takové informace zákazník obdrží, server je již nastartovaný a připravený k hraní. Pokud je však potřeba server restartovat, stačí postupovat podle následujícího postupu:

E-mail s informacemi o serveru

Nejdříve je důležité si najít e-mail s informacemi o vytvoření Minecraft serveru, které byly zákazníkovi zaslány po spuštění serveru. V e-mailu jsou důležité informace jako IPv4 adresa, pomocí které se zle k serveru připojit - ať už na hraní Minecraftu, nebo úpravy na serveru. Stejně tak jsou v e-mailu zaslána hesla, pro všechny přístupy.

E-mail s informacemi o vytvoření minecraft serveru

Otevření KVM

KVM poskytuje webovou konzoli pro správu Minecraft serveru. Stačí se přihlástit do administrace na https://best-hosting.cz/cs/administrace. V části Virtuální servery si otevřete detail Vašeho VPS. Kliknutím na tlačítko KVM si otevřete konzoli. Přihlašovací údaje do KVM byly zaslány v e-mailu nebo je najdete v administraci v detailu VPS. Pro přihlášení použijeme přihlašovací údaje pro SSH přístup. Dalo by se použít i jiných možností (Putty), jak se k SSH dostat, ale přes KVM je to pohodlné díky webovému prohlížeči.

Stačí zadat přihlašovací údaje k SSH (viz e-mail) ve formě "root" a "zaslané-heslo". Konzole schválně nevypisuje hvězdičky místo znaků hesla - aby nebylo vidět, jak je heslo dlouhé.

přihlášení se do konzole

Restart, start, stop serveru

Virtuální server, na kterém nám běží náš Minecraft server, můžeme ovládat z administrace. Je zde možné spustit, zastavit, restartovat celý virutální server, což se občas hodí, když by se server zaseknul (např. při velkém množství připojených hráčů). V takovém případě doporučujeme Upravit VPS a rozšířit jeho parametry, aby se dalo zaseknutí předejít. 

Konzole Minecraft serveru

Minecraft server se spouští automaticky se spuštěním VPS. Minecraft console tedy již běží na pozadí a je potřeba se k ní připojit. Pokud jste postupovali podle návodu výše (připojení přes KVM nebo Putty), stačí zadat příkaz:

  • service minecraft console

Dostanete se tak do konzole, kam již můžete zadávat příkazy např. pro přidání OP nějakému uživateli. Můžete dokonce použít i více příkazů přímoz příkazové řádky. Po spuštění konzole je však nutné ji zase odložit na pozadí kombinací kláves "CTRL+B D".

Seznam použitelných příkazů pro ovládání Minecraft serveru

  • service minecraft console - zobrazení konzole na popředí,
  • service minecraft start - spuštění MC serveru, v případě, že byl dříve vypnut,
  • service minecraft stop - zastavení MC serveru,
  • service minecraft backup - záloha nastavení MC serveru.

Každý příkaz nějakou chvíli trvá - třeba tak okolo 1-3 minut. Je proto vhodné počkat, aby se stihl příkaz provést.

Přidání oprávnění pro nového admina

Abychom mohli přidat OP oprávnění nějakému uživateli, stačí v konzoli napsat "op loginUzivatele". Samozřejmě je možné takový příkaz zadat přímo v konzoli ve hře. Jedná se o stejnou funkčnost. 

 

+420 491 618 519 Technická podpora
+420 491 618 517 Objednávky, fakturace
podpora@best-hosting.cz Technická podpora
ucetni@best-hosting.cz Fakturační oddělení