Ke každému vytvořenému Minecraft serveru jsou zasílány ze systému přístupové informace k serveru. Zákazník obdrží hlavně IP adresu serveru, port pro připojení a přístupy ke KVM a SSH. Jakmile takové informace zákazník obdrží, server je již nastartovaný a připravený k hraní. Pokud je však potřeba server restartovat, stačí postupovat podle následujícího postupu:

Email s informacemi o serveru

Nejdříve je důležité si najít email s informacemi o vytvoření Minecraft serveru, které byly zákazníkovi zaslány po spuštění serveru. V emailu jsou důležité informace jako IPv4 adresa, pomocí které se zle k serveru připojit - ať už na hraní Minecraftu, nebo úpravy na serveru. Stejně tak jsou v emailu zaslána hesla, pro všechny přístupy.

Email s informacemi o vytvoření minecraft serveru

Otevření KVM

KVM poskytuje webovou konzoli pro správu Minecraft serveru. Stačí se přihlástit do administrace na https://best-hosting.cz/cs/administrace. V části Virtuální servery si otevřete detail Vašeho VPS. Kliknutím na tlačítko KVM si otevřete konzoli. Přihlašovací údaje do KVM byly zaslány v emailu nebo je najdete v administraci v detailu VPS. Pro přihlášení použijeme přihlašovací údaje pro SSH přístup. Dalo by se použít i jiných možností (Putty), jak se k SSH dostat, ale přes KVM je to pohodlné díky webovému prohlížeči.

Stačí zadat přihlašovací údaje k SSH (viz email) ve formě "root" a "zaslané-heslo". Konzole schválně nevypisuje hvězdičky místo znaků hesla - aby nebylo vidět, jak je heslo dlouhé.

přihlášení se do konzole

Restart, start, stop serveru

Virtuální server, na kterém nám běží náš Minecraft server, můžeme ovládat z administrace. Je zde možné spustit, zastavit, restartovat celý virutální server, což se občas hodí, když by se server zaseknul (např. při velkém množství připojených hráčů). V takovém případě doporučujeme Upravit VPS a rozšířit jeho parametry, aby se dalo zaseknutí předejít. 

Konzole Minecraft serveru

Minecraft server se spouští automaticky se spuštěním VPS. Minecraft console tedy již běží na pozadí a je potřeba se k ní připojit. Pokud jste postupovali podle návodu výše (připojení přes KVM nebo Putty), stačí zadat příkaz:

  • service minecraft console

Dostanete se tak do konzole, kam již můžete zadávat příkazy např. pro přidání OP nějakému uživateli. Můžete dokonce použít i více příkazů přímoz příkazové řádky. Po spuštění konzole je však nutné ji zase odložit na pozadí kombinací kláves "CTRL+B D".

Seznam použitelných příkazů pro ovládání Minecraft serveru

  • service minecraft console - zobrazení konzole na popředí,
  • service minecraft start - spuštění MC serveru, v případě, že byl dříve vypnut,
  • service minecraft stop - zastavení MC serveru,
  • service minecraft backup - záloha nastavení MC serveru.

Každý příkaz nějakou chvíli trvá - třeba tak okolo 1-3 minut. Je proto vhodné počkat, aby se stihl příkaz provést.

Přidání oprávnění pro nového admina

Abychom mohli přidat OP oprávnění nějakému uživateli, stačí v konzoli napsat "op loginUzivatele". Samozřejmě je možné takový příkaz zadat přímo v konzoli ve hře. Jedná se o stejnou funkčnost. 

 

491 618 519 Technická podpora
491 618 517 Objednávky, fakturace
podpora@best-hosting.cz Technická podpora
ucetni@best-hosting.cz Fakturační oddělení